vvt@vmvt.lt (8 5) 240 4361

Naujausias EFSA animacijos projektas „Afrikinis kiaulių maras: kaip išlikti per žingsnį priekyje“ – tai praktinis vadovas ūkininkams ir visiems suinteresuotiems žmonėms, kaip įvertinti, valdyti ir užkirsti kelią šios ligos plitimui. Naujame animacijos projekte aptariama, kaip apsaugoti naminių kiaulių ir šernų populiacijas nuo infekcijos, kokios jos priežastys ir simptomai, atsargumo priemonės bei geriausios praktikos pavyzdžiai.

Afrikinis kiaulių maras yra kiaulių ir šernų virusinė liga, kuri paprastai yra mirtina. Kadangi nėra nei vakcinų, nei vaistų, ligos apimtoms šalims gresia rimtos socialinės ir ekonominės pasekmės.

Neseniai paskelbtoje mokslinėje išvadoje EFSA ekspertai ištyrė šernų populiacijos tankumą Europoje ir įvertino priemones, skirtas tankumo mažinimui bei infekuotų ir neinfekuotų šernų atskyrimui. Ekspertai taip pat išskyrė būdus ankstyvam ligos nustatymui.

EFSA parengė keletą trumpų animacinių filmų, kuriais galima dalintis internete ir plačiau skleisti šią informaciją kartu su keletu pagrindinių žinučių, skirtų socialinei žiniasklaidai. Pastaba: šie pavyzdžiai gali būti peržiūrimi ir (arba) verčiami. Tačiau dalinantis šia informacija EFSA prašo įtraukti pavadinimą @EFSA_EU („Twitter“) ir žymę Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) („LinkedIn“) bei naudoti bent vieną iš grotažymių (#ASF ir / arba #AfricaSwineFever).

1. „Afrikinis kiaulių maras: kaip išlikti per žingsnį priekyje“. (Nustatymuose galima pasirinkti subtitrus lietuvių kalba)
https://youtu.be/eyQ4t1wHl2M

2.„Kokie yra afrikinio kiaulių maro simptomai?“

EFSA_ASF_Native Video 1_symptoms

3. „Oficialios veterinarijos tarnybos yra pagrindiniai kontaktiniai taškai afrikinio kiaulių maro atvejais. Ką dar galėtume nuveikti?“

EFSA_ASF_Native Video 2_causes&remedies

4. „Kiaulių apsauga nuo afrikinio kiaulių maro: geriausios praktikos pavyzdžiai“

EFSA_ASF_Native Video 3_protecting_pigs

5. „Taip ar Ne“ siekiant užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro išplitimui tarp šernų“

EFSA_ASF_Native Video 4_protecting_boars