vvt@vmvt.lt (8 5) 240 4361

Vakar, birželio 1 d.,  Lietuvos mokslo įstaigų, valstybinių institucijų ir aukštųjų mokyklų atstovai, dalyvaujantys Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) veikloje arba siekiantys į ją įsitraukti, diskutavo apie EFSA veiklą ir galimybes įtraukti į šios institucijos veiklą kaip galima daugiau jaunų mūsų šalies mokslininkų ir maisto saugos specialistų. Į kasmetinį, jau tradiciniu tampantį renginį dalyvius pakvietė EFSA nuolatinis atstovas Lietuvoje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas.

Galimybes įsitraukti į EFSA organizuojamus projektus, dalyvauti personalo atrankos ar studentų stažuočių programose pristatė EFSA Patarėjų forumo ir mokslinio bendradarbiavimo skyriaus atstovas Sergio Potier Rodeia. Renginyje dalyvavę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Kauno technologijos universiteto, Aplinkos ministerijos,  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos  atstovai susipažino su EFSA darbo grupių veiklos aktualijomis, svarstomais klausimais ir problematika. Dalyviai turėjo galimybę pasidalinti patirtimi ir pristatyti Lietuvoje įgyvendintus naujausius mokslinius tyrimus visuomenės sveikatos, maisto ir veterinarijos srityse.

Renginio dalyviai akcentavo, kad tokie neformalūs vienoje srityje dirbančių profesionalų – mokslininkų ir rizikos vertintojų susitikimai yra unikali galimybė sužinoti apie naujausius kolegų vykdomus darbus ir tyrimus, pasidalinti patirtimi ir žiniomis.

2017-06-01 renginio programa ir pranešimai