vvt@vmvt.lt (8 5) 240 4361

Nacionalinių maisto saugos institucijų atstovai iš visų 28 ES valstybių narių, Islandijos bei Norvegijos paragino skirti daugiau valstybės investicijų maisto saugos moksliniams tyrimams ir įsipareigojo remti Europos mokslinius tyrimus kuriant partnerystę ir organizuojant mokymus kartu su daugeliu kitų priemonių.

Bendrame Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) ir Patariamojo forumo, kurio užduotis teikti EFSA strategines konsultacijas moksliniais klausimais, pareiškime taip pat pabrėžiama glaudesnio finansuotojų, ES institucijų ir nacionalinių partnerių bendravimo ir bendradarbiavimo svarba maisto saugos mokslinių tyrimų srityje.

Pareiškimas buvo paskelbtas dieną prieš EFSA pirmąją Asamblėja sujungia nacionalines mokslinių tyrimų organizacijas, finansuotojus ir ES politikos formuotojus dalintis idėjomis ir maisto saugos mokslinių tyrimų galimybėmis.

Prieš renginį kalbėdamas EFSA vykdantysis direktorius Bernardas Urlas (Bernhard Url) sakė: „Moksliniams maisto saugos tyrimams reikia numatyti valstybinį finansavimą. Mes negalime pamiršti, kad moksliniai tyrimai ir inovacijos tarp valstybių narių ir pačiose valstybėse lemia rizikos vertinimus, kuriuos atliekame ES lygmenyje ir kurie yra Europos visuomenės sveikatos politikos pagrindas. Pirmoji Rizikos vertinimo mokslinių tyrimų asamblėja yra puiki proga mokslininkams dalytis savo pasiūlymais, atrasti kitas organizacijas ir mokslininkus, įgyvendinančius panašius projektus, susitikti su finansavimo institucijomis, kurios gali padėti idėjas paversti realybe“.

Daugiau informacijos EFSA interneto svetainėje: