Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) jau ketvirtą kartą paskelbė kvietimą jauniesiems mokslininkams dalyvauti Europos maisto rizikos vertinimo (EU-FORA) stipendijų programoje 2020/2021 m., kuri skirta plėtoti Europos Sąjungos (ES) mokslinio vertinimo gebėjimus ir žinių bendruomenę. Pagrindinis programos dėmesys skiriamas maisto cheminės ir mikrobiologinės rizikos vertinimui. Paraiškas dalyvauti programoje prašoma pateikti iki 2020 m. sausio 31 d..
Į programą įsijungti kviečiami jauni mokslininkai, turintys mažiausiai bakalauro diplomą molekulinės biologijos, biologijos, mikrobiologijos, veterinarijos ir medicinos, agronomijos/žemės ūkio mokslų, biochemijos, chemijos, farmacijos, aplinkosaugos, statistikos, maisto technologijų ar toksikologijos srityse. Dalyvaujančiųjų darbinė patirtis neturi viršyti 15 metų, jie privalo gerai mokėti anglų kalbą.
Dalyvavimas EU-FORA programoje jauniems maisto saugos srities mokslininkams – unikali galimybė tobulinti savo profesinius įgūdžius, plėsti žinias ir praktinę patirtį vertinant maisto saugos riziką. Tokios iniciatyvos padeda stiprinti ES mokslinio vertinimo gebėjimus, suartina žinių bendruomenę, stiprina atsakingų institucijų ir EFSA bendradarbiavimą. Šia programa siekiama prisidėti prie maisto rizikos vertinimo praktikų suderinimo visoje ES.
Programa siūlo motyvuotiems kandidatams plėsti savo žinias ir praktinę patirtį vertinant maisto saugos riziką. Pagrindinis programos dėmesys skiriamas cheminės ir mikrobiologinės rizikos vertinimo klausimams. Dalyvaujantiems suteikiama galimybė gaunant stipendiją, 12 mėnesių dirbti ir mokytis maisto saugos rizikos vertinimo srityje priimančių Europos Sąjungos valstybių narių atsakingose organizacijose. Dalyviai bus visiškai integruoti, dalyvaus organizacijų darbe, turės galimybių įgyti patirties ir pagilinti savo žinias. Jaunieji mokslininkai galės susipažinti su įvairiais moksliniais aspektais, rizikos vertinimo metodikomis, sužinos, kaip rinkti ir analizuoti svarbius duomenis, naudoti kompiuterinius modelius atliekant rizikos vertinimą ir kaip užtikrinti efektyvią komunikaciją.
Pagal programą numatyti 4 savaičių trukmės mokymai Parmoje (EFSA būstinėje), Berlyne, Vienoje ir Atėnuose.
Iki šių metų EU-FORA programoje dalyvaudavo po 15 jaunųjų mokslininkų, nuo šių metų ketinama priimti 22 dalyvius.
Daugiau informacijos anglų kalba galima rasti: http://www.efsa.europa.eu/en/engage/fellowship .